KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Tip Nazuby: Tie najlepšie pasty s ovocnou príchuťou

V niektorých krajinách frčia zubné pasty s príchuťou slaniny, karí alebo kyslej uhorky. V našom tíme sme si najviac obľúbili ovocné zubné pasty. Čiastočne pre ich jemnosť a z časti pre ten krátky návrat do detstva, kedy sme snáď všetci používali jahodovú Perličku a práve kvôli nej sme si zuby čistili radi. Ktoré ovocné zubné pasty stoja za vyskúšanie?

Ovocné zubné pasty
Ovocné zubné pasty

Sú výrobcovia, ktorí do svojej ponuky v posledných rokoch zahrnuli zubné pasty pre dospelých s ovocnými príchuťami. Niektoré už svojim názvom lákajú na vyskúšanie. A tak sme ich v Nazuby takmer všetky vyskúšali a dnes vám môžeme predstaviť našich 5 favoritov.

5. miesto: Biomed Superwhite

Piatu priečku obsadila zubná pasta s príchuťou kokosu, pretože kokosovú príchuť (i vôňu) milujeme všetci. Táto zubná pasta má v sebe naviac ešte štipku škorice, ktorá jej dáva nevšednú a ľahko pikantnú príchuť. Obsahuje 97 % prírodných zložiek a má vegánske zloženie.

4. miesto: Splat Special Stress Off

Najmenej populárnu zemiakovú medailu získava grepovú zubnú pastu Splat. Okrem príjemnej citrusovej príchute má upokojujúce účinky, stará sa o ďasná a pomáha leštiť povrch zubov. Obsahuje bylinné extrakty a naopak neobsahuje dráždivé SLS penidlá alebo parabény.

3. miesto: Ohlalá Raspberry Mint

Zaslúžene a bez akýchkoľvek debát tretie miesto obsadila zubná pasta Ohlalá so sviežou malinovou príchuťou. Ani veľmi sladká, ani veľmi svieža a pritom veľmi príjemná pasta. Skrátka je niekde medzi sviežou a ovocnou príchuťou. Aj preto stojí uprostred nášho hodnotenia. Síce na náš vkus trochu viac pení, ale zase o to dlhšie vám balenie vydrží, pretože jej stačí použiť naozaj maličko. Je bez parabénov a fluoridy pomôžu posilniť zubnú sklovinu.

2. miesto: Marvis Orange Blossom Bloom

Prakticky všetky zubné pasty Marvis by si zaslúžili byť v tomto rebríčku. Máme radi jazmínovú, rebarborovú i s príchuťou matcha. Zásadne nám ale učarovala verzia Orange Blossom Bloom, ktorá má príchuť pomaranča a mäty. Ovocie tvorí príjemnú chuť a v kombinácii s mätou i osvieži. Retro obal je klasikou a zloženie bez fluoridov poteší tých, ktorí hľadajú pastu bez nich.

1. miesto: Curaprox Be You Orange

Kto ich už vyskúšal – „ochutnal“ – asi nečakal iného víťaza. Celý rad zubných pást Curaprox Be You má originálne a skvelé príchute. Je jedno, ktorú si vyberiete. Ale ak hľadáte ovocnú príchuť, ktorá nie je tuctová, tak rozhodne oranžová varianta s príchuťou broskýň a marhúľ bude tá správna voľba. Svojim zložením pomáha zubom navracať prirodzený svetlý odtieň a 950 ppm fluoridov sa stará o sklovinu.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu