Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Zabavte deti u čistenia vďaka aplikácii Philips Sonicare sa Sparklym

  • 31. mája 2021

Prinútiť deti k čisteniu zubov nie je vždy ľahké. Elektrická zubná kefka tomu môže pomôcť a navyše aplikácia s motivačným sprievodcom urobia z čistenia dokonca zábavu. Čo môžete od aplikácie Philips Sonicare For Kids očakávať, s čím vám pomôže, a čo naopak musíte postrážiť sami?

Aplikace Philips Sonicare For Kids

Aplikace Philips Sonicare For Kids

Spárovanie kefky s aplikáciou zvládnete behom niekoľkých minút a už môžete začať s čistením. Parťákom detí bude Sparkly, ktorý je vyobrazený aj na samolepkách, ktorými sa kefku Philips Sonicare For Kids dá polepiť.

Aplikácia s vami od začiatku prejde nastavenie mena, voľbu kefky a po chvíli už deti vidia zblízka Sparklyho špinavé zúbky, ktoré musia vyčistiť. Kým si deti čistí zuby, vidia, ako ubúda nečistôt i zo zubov ich kamaráta v aplikácii. Po dokončení čistenia dostanú prvé ocenenie a odmenu.

Veľkou výhodou aplikácie je vytvorenie viacerých profilov detí, takže každé z vašich detí môže sledovať svoje úspechy, získavať vlastné odmeny a posúvať sa na úrovniach. Prezrieť si môžete odmeny, mesačné prehľady a ďalšie úrovne, ktoré sa odomknú po konkrétnych dňoch čistení. Keď chcete zvoliť profil dieťaťa, je trochu mätúce tlačidlo „Prehrať“, ktoré je priamym prekladom z angličtiny slová play (hrať), ale tu znamená skôr vybrať, alebo začať s čistením.

Nedostatkom aplikácie je, že nevidíte, kde presne si deti zuby čistia. Aplikácia teda postráži čas a postará sa o zábavu, ale nič viac nečakajte. Snímanie polohy kefky totiž nie je natoľko prepracované, aby ste dostali dokonalý prehľad. Považujeme preto aplikáciu skôr ako nástroj pre zabavenie počas čistenia, spríjemnenie tejto rutiny, ale nie ako systém kontroly, či majú deti zuby dobre vyčistené.

Aplikácia je pomerne užívateľsky prívetivá a reakcie detí na ňu sú veľmi pozitívne. Len strážte, aby aplikácia neodvádzala pozornosť od čistenia. U detí od šiestich rokov môžete kvalitu čistenia skontrolovať použitím niektorého z indikátorov zubného plaku a problematické miesta nakoniec ešte dočistiť.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu

S článkom súvisí: