KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Ako vyberať medzi sonickými kefkami Philips Sonicare + VIDEO

Rozhodli ste sa pre nákup sonickej zubnej kefky, ale radi by ste vedeli, ktorá sa pre Vás hodí najviac? Aby sme Vám pomohli s výberom, pripravili sme pre Vás prehľad základných vlastností a parametrov sonických kefiek Philips Sonicare.

Ako vyberať medzi sonickými kefkami Philips Sonicare

Ako vyberať medzi sonickými kefkami Philips Sonicare

Čím začať

Keď už ste sa rozhodli pre sonickú kefku Philips Sonicare, tak ste došli k výberu šetrnejšej cesty čistenia zubov a tiež voľbe spoľahlivej značky. Funkciami sa ale sonické kefky Philips Sonicare od seba líšia. Preto sa môžete pri výbere konkrétneho modelu riadiť ďalšími požiadavkami.

Máte problémy so zubami?

Citlivé zuby - Problém citlivých zubov má snáď najväčšie množstvo ľudí. Pre niektoré osoby môže byť aj čistenie zubov nepríjemné a je preto potrebné zvoliť čo najšetrnejší variant. V takom prípade hľadajte sonickú kefku s čistiacim režimom Sensitive, ktorá bude k Vašim zubom šetrnejšia. Zároveň je ideálne zvoliť aj náhradné hlavice typu Sensitive s najjemnejšími vláknami.

Krvácanie a zápaly ďasien - Podobne častý problém ako citlivé zuby. O používaní elektrickej kefky pri problémoch s ďasnami je najprv potrebná konzultácia so zubným lekárom. Pokiaľ Vám sonickú kefku odporučí, potom máme niekoľko tipov aj my. Vyberajte kefku ako s režimom Sensitive, ktorá je jemnejšia, tak s režimom Massage, ktorý môžete používať na masáž ďasien a zlepšovať tak ich kondíciu. Aj tu platí, že najvhodnejšie budú jemné hlavice Sensitive.

Nemám problémy - Ak patríte medzi osoby, ktoré nemajú žiadne problémy so zubami, máte pri výbere úplne voľnú ruku. Ak nehľadáte funkcie navyše, stačí Vám základný model, ak by ste radšej aj niečo navyše, alebo dokonca hľadáte niečo luxusné, tak siahnite po modeli z novších radov.

Modelové řady

Philips Sonicare Prestige

Pre tých, ktorí chcú dokonalé čistenie a prehľad o ňom

Zatiaľ najchytrejšia kefka Philips Sonicare. Disponuje funkciami senzora tlaku a drhnutia, automaticky znižuje intenzitu čistenia, ak príliš tlačíte a navyše všetok prehľad vidíte v aplikácii v smartfóne. Vybavená je novou hlavicou Prestige, ktorá má špeciálne tvarovaná vlákna tak, aby sa dostala aj do horšie dostupných priestorov. V balení nájdete okrem nabíjacieho stojančeku aj veľmi elegantné a praktické nabíjacie puzdro.

 • 5 režimov čistenia v 3 intenzitách, senzor tlaku, prepojenie kefky s aplikáciou v smartfóne, funkcia prepojenia kefky a hlavice
 • Vyššia cena, nemožno použiť s klasickou nabíjačkou Philips Sonicare, funkcia BrushSync funguje len s vybranými hlavicami, voľbu režimu možno vykonať len cez aplikáciu v telefóne
Philips Sonicare Prestige

Philips Sonicare DiamondClean Smart

Pre tých najnáročnejších užívateľov vyžadujúcich luxus aj funkčnosť

Rad kefiek DiamondClean Smart má mnoho nových funkcií. Funkcia BrushSync komunikuje s hlavicou, vďaka tomu kefka upozorní na výmenu hlavice a dokonca sama vyberie režim čistenia pre efektívne použitie vybrané hlavice. Novo je tu svetelný senzor tlaku a taky možnosť prepojenia kefky s aplikáciou v smartfóne, kde vidíte presnejší prehľad o tom, ktoré miesta v ústach vynechávate, kde príliš tlačíte a či si čistíte zuby dostatočne dlho.

 • Senzor tlaku, prepojenie kefky s aplikáciou v smartfóne, funkcia prepojenie kefky a hlavice
 • Vyššia cena, nemožno použiť s klasickou nabíjačkou Philips Sonicare, funkcia BrushSync funguje len s vybranými hlavicami
Philips Sonicare DiamondClean Smart

Philips Sonicare DiamondClean

Pre náročných užívateľov ako na čistenie tak na vykonanie

Pôsobivé prevedenie, štyri režimy čistenia v troch intenzitách a dve možnosti nabíjania - v cestovnom puzdre a v nabíjacim poháriku. Kefka je ideálna pre osoby, ktoré si potrpia na dizajn a zároveň využijú rozšírené funkcie, ako je prepojenie kefky s aplikáciou v smartfóne.

 • Štyri režimy čistenia, nabíjacie cestovné puzdro, nabíjací pohárik, luxusné prevedenie, výber z niekoľkých farebných prevedení
 • Nedá sa použiť s klasickou nabíjačkou Philips Sonicare
Philips Sonicare DiamondClean

Philips Sonicare Protective Clean

Pre každodenné čistenie s možnosťou nastavenia intezity čistenia

Rad kefiek rozšírený o funkciu BrushSync, ktorá u všetkých modelov signalizuje pomocou špeciálnej diódy čas výmeny hlavice a pri modeloch 6100 dokonca pomôže zvoliť najlepší režim čistenia pre použitie vybrané hlavice. Všetky kefky radu Protective Clean sú vybavené zvukovým senzorom tlaku a líšia sa od seba iba počtom čistiacich režimov. Výdrž batérie je 14 dní.

 • Senzor tlaku, funkcia BrushSync, viac možností nastavenia čistiacich režimov
 • Nižšia výdrž batérie, funkcia BrushSync spolupracuje len s hlavicami s touto funkciou
Philips Sonicare ProtectiveClean

Philips Sonicare 3100

Pre bežné každodenné čistenie

Základný model sonickej kefky Philips Sonicare ponúka jeden režim čistenia, ktorý je určený na bežné čistenie. Kefka je vhodná pre niekoho, kto hľadá kvalitnú čistiacu technológiu a nevyhľadáva možnosti pokročilého nastavenia. Kefka za vás postráži tlak – keď príliš tlačíte, zmení vibračné pohyby.

 • Nízká cena, senzor tlaku
 • Žiadne pokročilé nastavenie
Philips Sonicare 3100

Dôležité vlastnosti

Časovač

Zubní lekári odporúčajú čistiť zuby po dobu dvoch minút. Časovač Smarttimer tento čas postráži za Vás a po dvoch minútach kefku automaticky zastaví. Kefka Vám pomôže s rovnomerným vyčistením zubov, pretože Vám dá signál tiež každých 30 sekúnd. Vy tak budete vedieť, kedy prejsť na ďalšiu časť zubov.

Čistiace režimy

 1. Clean - každodenné bežné čistenie
 2. Sensitive - jemný, ale dôkladný čistiaci režim pre citlivé zuby a ďasná
 3. Massage - osviežujúca masáž zubov a ďasien
 4. White - odstránenie škvŕn zo zubov
 5. Deep Clean -  hĺbkové trojminútové čistenie
 6. Clean And White -  režim určený pre zosvetlenie zubov. Štandardný program Clean je doplnený o 30 sekundový režim White pre maximálne odstránenie zafarbenia z povrchu zubnej skloviny.
 7. Polish - režim pre maximálny lesk zubov
 8. Gum Care - pre jemnú masáž ďasien
 9. Refresh - svieži režim pre minútové rýchle čistenie
 10. Tongue Care - pre čistenie jazyka

Čistiace programy

V prípade, že si medzi čistiacimi režimami nenájdete taký, ktorý by Vám vyhovoval, tak pre Vás sú  niektoré kefky vybavené čistiacimi programami. Tie sú zvyčajne kombináciou viacerých čistiacich režimov a poskytnú preto komplexnú starostlivosť Vašim zubom.

 • Clean&White - program určený na zosvetlenie zubov. Štandardný program Clean je doplnený o 30sekundový režim White pre maximálne odstránenie zafarbenia z povrchu zubnej skloviny.
 • Go Care -  program minútového, rýchleho čistenia v režime Clean. Quadpacer signalizuje 15 sekundové intervaly pre každý úsek chrupu.
 • Max Care -  program pre trojminútové čistenie, ktorý je zostavený z kombinácie režimov Clean a Massage, ktoré dôkladne vyčistia a zároveň masírujú ďasná. Program je rozdelený na 45 sekundové intervaly, ktoré sa skladajú z 30 sekundového režimu Clean a 15 sekundového režimu Massage. Quadpacer odpočítava štyri 45 sekundové intervaly.

Voľba intenzity režimu

Ak máte citlivé zuby alebo trpíte problémami s ďasnami, potom iste oceníte možnosť zvoliť intenzitu vybraného režimu. Pre naozaj veľmi citlivé zuby alebo ďasná si tak môžete vybrať režim Sensitive s najmenšou intenzitou. Vašim citlivým zubom sa tak dostane presne taká starostlivosť, akú potrebujú. 

Senzor tlaku

Ani si to nemusíte počas čistenia všimnúť, že na kefku príliš tlačíte. Preto je v tele vybraných kefiek inštalovaný senzor tlaku, ktorý začne jemne vibrovať, akonáhle budete na kefku príliš tlačiť, a vy tak budete presne vedieť, kedy na tlaku ubrať. U radz DiamondClean Smart je senzor tlaku dokonca svetelný - pri prílišnom tlaku sa rozsvieti dióda na spodnej strane kefky.

UV sanitizér

Pre hygienicky čisté kefkovité hlavice zbavené baktérií je Vám k dispozícii UV sanitizér. Jedná sa o zariadenie, do ktorého umiestnite čistiace hlavice, a vydávané svetlo sanitizér odstráni z čistiacej hlavice až 99% baktérií. UV sanitizér možno dokúpiť i samostatne.

Dvojitý systém nabíjania

Vyberte si spôsob nabíjania kefky, ktorá Vám viac vyhovuje. Kefku môžete vložiť do špeciálneho pohára, v ktorom sa bude nabíjať. Alebo použite pre nabíjanie cestovné puzdro, ktoré pripojíte cez USB kábel do notebooku alebo zásuvky. Vďaka nabíjaciemu puzdru kefku pohodlne nabijete aj na cestách. Stav nabitia kefky môžete strážiť vďaka kontrolke.

Kompatibilita s 5 typmi náhradných hlavíc pre dospelých a hlavicami For Kids

Pre každú zubnú kefku Philips Sonicare si môžete vybrať akúkoľvek náhradnú hlavicu pre dospelých (ProResult, Sensitive, InterCare, DiamondClean, Adaptive Clean, Premium White, Premium Gum Care, Optimal White atd.). Zároveň sú všetky kefky Philips Sonicare uvedené v tabuľke kompatibilné s detskými hlavicami For Kids. Ak neviete, pre ktoré hlavice sa rozhodnúť, prečítajte si aj náš článok venovaný hlaviciam Philips Sonicare.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu