KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Kefky pre všetky deti – pre trojročné aj pubertiakov

  • 21. októbra 2021

Prinútiť deti k čisteniu zubov je niekedy zložité. A je jedno, či im sú tri roky alebo pätnásť rokov. Elektrické kefky sú modernou pomôckou. Tie pre deti majú detský dizajn a je možné ich prepojiť s aplikáciou. Rad pre teenagerov má zase dostatočne šetrnú technológiu a je dostupný v niekoľkých farbách. Čo všetko môžete čakať od Philips Sonicare For Kids a For Teens?

For Kids a For Teens
For Kids a For Teens

Pre deti od 3 až do 12 rokov

Najčastejšie sa stretávame s otázkami, prečo je elektrická kefka vhodná až od troch rokov a prečo nemôže byť rovno kefka pre dospelých. Odpovede sú celkom jednoduché. Deti menšie ako tri roky by mohli mať problém s udržaním elektrickej kefky v ruke. Predsa len váži o niečo viac než ten klasický a je mohutnejší. Prečo nemožno začať hneď s kefkou pre dospelých? Kefky pre dospelých sú ešte väčšie ako tie detské a zároveň majú už viac čistiacich pohybov. Pokiaľ je deťom už aspoň 10 rokov, nie je problém začať rovno s verziou pre dospelých len s jemnou hlavicou.

Philips Sonicare For Kids je ideálnou prvou kefkou pre deti. Pre tie menšie zvolíte jemnejší režim a hlavicu s prívlastkom Mini. Od siedmich rokov už môžete prejsť na režim s vyššou intenzitou čistenia a tiež na väčšiu hlavicu Standard. Najväčším benefitom pre dnešné deti je možnosť používania aplikácie v smartfóne alebo tablete počas čistenia. Tam je motivuje nielen ich parťák Sparkly, ale tiež možnosť získavania odmien. Kefka je dostupná v modrom a ružovom prevedení a je vhodná pre deti do 10 až 12 rokov alebo dovtedy, kým ich bude baviť a bude sa im páčiť.

Pre náročných teenagerov

Dnešní teenageri si veľa zakladajú na vzhľade. Preto by zdravé a krásne zuby mali byť ich prioritou. Podporiť ich môžete elektrickou kefkou Philips Sonicare For Teens. Dostupná je v štyroch farbách – čiernej, fialovej, mint a modrej. Súčasťou balenia je cestovné puzdro v rovnakej farbe a hlavica, ktorá je vhodná aj pre čistenie zubov s fixným strojčekom. Kefka prvých 14 dní postupne zvyšuje intenzitu pre ľahší návyk na elektrické čistenie. Zároveň má v celkovom počte čistiacich pohybov najnižšie frekvencie – 31 000 za minútu. Ale ani to nie je málo, pretože klasickou manuálnou kefkou ich sami urobíme asi 600. Philips Sonicare For Teens je vďaka svojim funkciám skvelou prvou elektrickou kefkou pre deti už od 10 rokov. Môžu ho ale používať aj dospelí. Či už tí, ktorí len začínajú s používaním elektrickej kefky, alebo ktoré láka výraznejšie farebné prevedenie a nepotrebujú žiadne funkcie navyše. Len kvalitné čistenie.

Dieťa vo veku deviatich rokov, ktorú kúpiť?

Tato otázka se nám v Poradně objevuje docela často. Odpovídáme vždy stejně. Pokud odhadujete, že se dítěti zalíbí dětská verze a bude ho bavit ještě pár let, určitě po ní sáhněte. Už se ale blíží puberta a dětský kartáček je jako „pro prcky“? Varianta pro teenagery už je zcela přijatelná. Jen k ní doporučujeme dokoupit hlavice Sensitive. Není důležité, který kartáček vyberete, ale aby ho dítě aspoň s trochu větší chutí používalo.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu

S článkom súvisí: