Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

5 tipov, ako sa starať o elektrickú kefku

Vodný kameň, zvyšky pasty, batérie pod náporom neustáleho nabíjania. To všetko číha na vašu elektrickú kefku. Aby vám mohla slúžiť čo najdlhšie, je dobré držať sa niekoľkých jednoduchých rád, ako sa o kefku správne starať.

Oral-B iO
Oral-B iO

1. Opláchnite zvyšky pasty

Pri čistení elektrickou kefkou pasty menej penia, zároveň sú redšie, takže oveľa viac tečú po tele kefky. Preto sú kefky vodeodolné a môžete ich oplachovať pod tečúcou vodou. Hlavicu vždy zložte a telo aj hlavicu opláchnite zvlášť. Kefku potom utrite do suchého uteráka.

2. Telo a hlavicu vždy nechajte uschnúť zvlášť

Už sme to naznačili v predchádzajúcom bode. Po čistení vždy hlavicu zložte z kefky, vlákna poriadne popláchnite a nenasadzujte ju hneď späť na kefku, ale nechajte ju uschnúť zvlášť. Voda z nej lepšie vykvapká a nebude stekať po kefke.

3. Nabíjajte len vybitú kefku

Aj keď sú dnes batérie celkom odolné a nabíjačky šetrné, u elektrických kefiek stále platí, že by ste ich mali nabíjať len vo chvíli, keď sú vybité. Väčšina kefiek vydrží na jedno nabitie 10 – 21 dní čistenia dvakrát denne. Že je batéria vybitá spoznáte buď na výkone, alebo podľa diódy, pokiaľ ňou kefka disponuje. Prvé nabitie kefky síce môže trvať aj 24 hodín, ale bežne stačí dobíjať cez noc. Nabíjací stojan môžete samozrejme používať aj ako bežný stojan na kefku, ale okrem nabíjania ho nechajte vytiahnutý zo zásuvky.

4. Kefku nepoužívajte v sprche

Mnoho zákazníkov sa na nás obracia s dotazmi, či môžu používať elektrickú kefku v sprche. Vieme, že niektorí si radi čistia zuby počas sprchovania, v prípade elektrickej kefky to ale nie je možné. Kefky sú vodeodolné len na potreby oplachovania, nie na používanie pod tečúcou vodou. Vyhraďte si radšej čas mimo sprchy, ktorý venujete iba čisteniu zubov. Kvalita čistenia bude iná, keď sa naň budete sústrediť, a ešte ušetríte za vodu.

5. Jedna kefka maximálne pre dve osoby

Každá elektrická kefka je určená pre jedného človeka. Pokiaľ ju používa viac osôb, musíte ju častejšie nabíjať, takže aj batéria dostáva zabrať, čím sa znižuje jej životnosť. Ideálne teda je, keď má každý člen domácnosti svoju elektrickú kefku. Ak vám to finančná situácia nedovolí, môžu mať jednu kefku dve osoby, kedy každá má iba svoju hlavicu.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu