Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Je lepšia elektrická alebo klasická zubná kefka?

Možno aj Vy stojíte pred rozhodnutím, či si zaobstarať elektrickú zubnú kefku alebo zostať u klasickej manuálnej zubnej kefky. Názory zubných lekárov aj dentálnych hygieničiek sa líšia, preto sme sa rozhodli rozdielnymi názormi prehrýzť, aby ste boli schopní lepšie sa rozhodnúť a vybrať si, ktorá metóda čistenia zubov bude práve pre Vás lepšia.

Elektrická alebo klasická kefka?
Elektrická alebo klasická kefka?

Pre niekoho je každodenné čistenie zubov nutnou povinnosťou, niekto sa naopak o svoje zuby chce starať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Rozhodne ale každý asi hľadá cestu, ako si čistenie zubov uľahčiť alebo spríjemniť. Jednou z nich je zaobstarať si elektrickú zubnú kefku. Je to ale lepšie, než používať klasickú zubnú kefku?

Klasická kefka a manuálne čistenie

Manuálne čistenie klasickou kefkou má nespornú výhodu v tom, že je naozaj jemné. Pokiaľ však ovládate správnu techniku čistenia zubov a vlastníte správnu zubnú kefku. Ak používate tvrdú zubnú kefku a nemáte osvojenú správnu techniku čistenia, potom hrozí, že si nenávratne poškodíte zubnú sklovinu, prispejete k odhaľovaniu zubných krčkov a budete zbytočne namáhať ďasná.

Ak chcete zostať verní klasickej zubnej kefke, je dobré navštíviť dentálnu hygieničku alebo zubného lekára, ktorí Vám ukážu, ako si správne čistiť zuby a ako si vybrať zubnú kefku. Potom je už len na Vás, aby ste si zuby čistili aspoň dvakrát denne po dobu troch minút.

Môže byť elektrická kefka pomocník?

V odpovedi na túto otázku sa odborníci málokedy zhodnú. Niekto tvrdí, že elektrická kefka nie je vhodná, niekto tvrdí, že je vhodná len pre osoby so zhoršenou jemnou motorikou a niekto Vám povie, že sami si nikdy zuby nevyčistíte tak dobre, ako to urobí elektrická kefka. Jedno je jasné - aj keď si zaobstaráte elektrickú kefku, tak to neznamená, že urobí všetku prácu za Vás. Aj pri čistení elektrickou kefkou musíte mať na pamäti, že na ňu nesmiete tlačiť, používajte radšej hlavice s jemnými vláknami, nezabúdajte na medzizubné priestory a vždy večer použite medzizubnú kefku.

Rozhodnutie je na Vás

Čistenie manuálnou aj elektrickou kefkou má svoje výhody aj nevýhody. V prípade manuálnej kefky je dôležité najmä osvojiť si správnu techniku ​​čistenia zubov. Ak sa rozhodnete pre elektrickú kefku, tak venujte patričnú pozornosť jej výberu, aby ste si vybrali takú, ktorá bude najviac vyhovovať Vašim potrebám. Skrátka, venujte Vašim zubom starostlivosť, stojí to za to.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu