Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Bassova technikaBassová technika spolu s vertikálnou rotačnou technikou patrí k účinným technikám čistenia zubov. Bassová technika je vhodná predovšetkým u pacientov s mohutnými ďasnami ako zdravými, tak u gingivitis či parodontitis, ďalej je veľmi účinná na čistenie sliznice okolo implantátov. Pre pacientov, ktorí majú kotvenú zubnú náhradu na implantátoch, je vhodné používať kefku s dvoma radmi zväzkov štetín, tak lepšie dosiahnu aj do priestoru medzi okrajom sliznice a zubnej náhrady. Bassová technika sa hodí aj na čistenie pevných ortodontických aparátov.

Spôsob čistenia zubov Bassovou technikou:

Hlava kefky sa priloží k okraju ďasna v uhle asi 45° tak, aby konce štetín prenikali až do ďasnového žliabka. Kefkou sa potom   pohybuje ľahko krúživými pohybmi pod miernym tlakom, štetiny by mali zostať stále v žliabku, kde dochádza k odstráneniu subgingiválneho povlaku. Ak je zubný oblúk úzky a zubnou kefkou nemožno vykonávať horizontálne pohyby, cez linguálne plochy frontálnych zubov, budeme aj kefku držať vertikálne. Keď ukončíme čistenie v ďasnovom žliabku, otočí sa hlavička zubnej kefky ku žuvacím plochám. Aby došlo k dôkladnému odstráneniu povlaku zo všetkých zubných plôch, je potrebné čistenie vykonávať asi 4-5  minút a to touto technikou jedenkrát denne.

Spôsob čistenia zubov vertikálnou rotačnou technikou

Štetiny zubnej kefky sa priložia na ďasno, potom sa hlavička kefky pretáča na zub, kefka sa vedie smerom od ďasna k zubu. Táto technika sa hodí pre pacientov s tenkým ďasnom, kde je nábeh ku tvorbe gingivitis. Ďalej je vhodná na čistenie zubných protéz, ale nehodí sa pre čistenie okolo implantátov.


Zdroj: BOTTICELLI, Antonella Tani. Dentální hygiena. Teorie a praxe. Přeložil z německého vydání MUDr. M. Praus. Praha: Quintessenz, 2002. ISBN 80-903181-1-8.