Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Najbizarnejšie príchute zubných pást

Väčšina z nás si vyberá zubnú pastu kvôli jej účinkom. Je vhodná na citlivé zuby? Pomôže mi s krvácaním ďasien? To sú rozhodujúce faktory. Koľkokrát sme ale prekvapený, ako nami vybraná pasta chutí. Trebárs slaná príchuť zvyčajne zaskočí a je potrebné si na ňu zvyknúť. Ale čo napríklad príchuť čokolády alebo kyslých uhoriek?

Zubné pasty
Zubné pasty

Ako deti sme snáď všetci milovali zubnú pastu Perličku. Prečo? Pretože chutila po jahodách. A niečo z toho v sebe nosíme aj ďalej. Preto radi a často skúšame nové príchute. Napríklad všetky pasty z radu Curaprox Be You nám chutnaly. Objevovali jsme i pasty Biomed – mandarínková a hroznová sú pre nás špičkou. A taká kokosovo-limetková od Schmidt’s od nás nedostala žiadnu negatívnu recenziu. Toto sú ale všetko príchute, ktoré dnes nie sú nijako neobvyklé. Skrátka ovocno svieži.

Je libo slaninu, baklažán alebo kyslú uhorku?

Nie, nerobíme si srandu. V zahraničí sa naozaj predávajú zubné pasty s príchuťou slaniny, kyslých uhoriek alebo baklažánu. Nezvyčajné už nie sú ani pasty s príchuťou kari. Čo ale od takej pasty očakávať? Osvieženie dychu? To ťažko. Väčšina z nás dobre vie, aký dych máme po kyslých uhorkách. A bozk s príchuťou slaniny? No možno by niekoho potešil, ale nevieme, či sa jedná práve príjemnú záležitosť, ktorú partner alebo partnerka ocení.

A čo pasta chutnajúca po sladkostiach?

Čokoláda, tortičky, sušienky. To nie je nič dobrého pre zuby. Aký pocit by ste asi mali, keby ste si čistili zuby pastou s takou príchuťou? Mali by ste pocit vyčistených zubov s čokoládovou pastou? My zrejme nie. Navyše by ju deti mohli chcieť pojedať ešte viac než tú ovocnú. K dostaniu sú aj zubné pasty s príchuťou kávy. Dych po káve nie je práve najpríjemnejšie a naopak mávame pocit, že si musíme vycucat aspoň nejakú pastilku, aby to bolo zase v poriadku. A ísť s takým dychom ráno do práce alebo večer do postele? To si ani nedokážeme predstaviť.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu