Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Strojčeky na zuby 2. diel – Fixné strojčeky

Najčastejšie používanými strojčekami sú tie fixné. Ak máte vy alebo vaše deti vady v postavení chrupu je možné, že práve tento typ budete nosiť. Používajú sa v prípade, že je potrebné vyrovnať zuby pred nasadením koruniek alebo mostíkov. Môžu mať ale niekoľko podôb.

Fixné strojčeky
Fixné strojčeky

Najbežnejší a najlepší variant fixných strojčekov má kovové zámky a drôtiky, ktoré sú istené pomocou gumičiek. Práve gumičky sa zaslúži o variabilitu a estetiku týchto zubných strojčekov. Vybrať si totiž môžete zo širokej škály rôznych farieb alebo zvoliť skôr nenápadné priehľadné prevedení.

Ak sa so strojčekom horšie zžívate a hľadáte čo najmenej nápadný variant, tak môžete zvoliť biele keramické zámky s kovovým drôtikom. Ten môže byť tiež potiahnutý bielou farbou. Liečba je v tomto prípade rovnako efektívne, len cena je o niečo vyššia.

Poslednou a najestetickejšou voľbou sú zámky umiestnené z vnútornej strany zubov. Tie potom nie sú vidieť vôbec, ale majú aj svoje nevýhody. Môžu dráždiť jazyk či už pri hovorení, alebo pri jedle. Zároveň toto prevedenie nie je možné použiť pri všetkých ortodontických vadách.

S rozhodnutím medzi jednotlivými prevedeniami vám pomôže lekár. Záleží na stave chrupu a či možno napríklad strojček s vnútornými zámky vôbec použiť.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu

MDDr. Helena Dvořáková
garant článku

MDDr. Helena Dvořáková

zubná lekárka