Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Ako sa správne starať o ústnu sprchu?

Ústna sprcha spoľahlivo stará o vašu ústnu dutinu. Čistí medzizubné priestory a stará sa o ďasná. Aby vám slúžila čo najdlhšie, je potrebné ju pravidelne čistiť. Iba tak predídete jej upchatiu alebo poškodeniu.

Ako sa správne starať o ústnu sprchu?

Ako sa správne starať o ústnu sprchu?

Pretože do ústnej sprchy najčastejšie používame vodu, môže sa v jej útrobách usadzovať vodný kameň. Ak používate zmes, pridávate ešte ústnu vodu, potom môže dôjsť k zaneseniu ústnej sprchy ešte rýchlejšie.

Pravidelné odvápnenie

Vedľa pravidelného čistenia je potreba ústnu sprchu raz za 14 dní alebo za mesiac odvápňovať. To vykonávajte podľa frekvencie používania sprchy. Špeciálny prípravok Redesept pomôže nielen odstrániť vodný kameň, ale má aj dezinfekčné účinky. A ako postupovať? Nasypte jednu kávovú lyžičku prášku Redesept priamo do nádržky, naplňte ju do 2/3 teplou vodou a roztok rozmiešajte. Zapnite krátko sprchu, aby sa zmes dostala do vnútorného systému a nechajte ju pôsobiť niekoľko hodín. Potom celý obsah nádržky skrz trysku vyprázdnite a sprchu ešte raz prepláchnite čistou vodou.

Čo keď používam ústnu vodu?

Ak trpíte na zápaly alebo krvácanie ďasien, použitie ústnej vody vám pomôže. Účinná zložka sa vďaka sprche dostane presne do miest, kam potrebujete. Postup čistenia je v tomto prípade jasný. Akonáhle ho dokončíte, vylejte zvyšok tekutiny z nádržky a naplňte ju teplou vodou. Celú nádržku potom cez trysku vyprázdnite do umývadla. Preplach sprchy po každom použití ústnej vody je dôležitý, aby nedošlo k jej zaneseniu a upchatiu. Ani v tomto prípade ale nezabúdajte sprchu raz za dva týždne tiež odvápniť.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu

2 000+ ľudí prikúpilo