KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Ako si úsporne zbaliť ústnu hygienu na cesty? + VIDEO

Letná alebo zimná dovolenka, víkendový výlet? Je jedno, či sa balíte na týždeň alebo dva dni, potreby na ústnu hygienu by ste nikdy nemali zabudnúť doma. Svätú štvoricu – kefku, pastu, medzizubnú starostlivosť a ústnu vodu – by ste mali používať denne, takže tie sa vám musia zmestiť do batohu na každú cestu. S našimi tipmi ale nejaký priestor v batožine môžete ušetriť.

Ako si úsporne zbaliť ústnu hygienu na cesty?

Ako si úsporne zbaliť ústnu hygienu na cesty?

Nikto nechce, aby taštička s hygienickými potrebami zaberala v batožine príliš miesta. Lenže väčšinu z tých vecí so sebou naozaj potrebujete mať. Ako teda nejaký priestor ušetriť?

Chcete kompaktnú zubnú kefku?

Medzi kvalitnými elektrickými kefkami budete ťažko hľadať nejaký kompaktný variant. Väčšina lepších kefiek ale dnes vydrží dva až tri týždne, takže nabíjačku so sebou baliť nemusíte. Pokiaľ viac cestujete, je ideálne vlastniť elektrickú kefku s puzdrom. Preto už pri nákupe uvažujte, či ju budete voziť so sebou, pretože dokupovanie cestovných puzdier nie je ľahké. Do puzdra sa väčšinou zmestí nielen hlavica a telo kefky, ale tiež napríklad dve veľkosti medzizubných kefiek a jednozväzková kefka alebo škrabka na jazyk.

Používate klasickú manuálnu kefku? Ta sama o sebe veľa miesta nezaberie, ale aj tak môžete siahnuť po cestovnom variante. Tá je skladacia. Veľmi pekné a praktické sú cestovné sady Curaprox, kde nájdete kefku, pastu a dve veľkosti medzizubných kefiek – takže naozaj to najnutnejšie.

Menšie balenie zubnej pasty a ústnej vody? Nie je problém

Na týždennú dovolenku naozaj nepotrebujete celých 75 ml zubnej pasty. Preto sú dnes bežne k dostaniu menšie objemy zubných pást od 12 do 30 ml. To isté platí aj o ústnej vode. Bežné najmenšie balenie má 250 ml. Ale výrobcovia vám chcú odľahčiť, a tak sa dajú zohnať ústne vody v baleniach okolo 100 ml. A také balenie stačí kúpiť raz a vždy si do neho odlievať.

A čo s medziizubnou kefkou alebo zubnou niťou?

Aj keď je balenie zubnej nite na priestor nenáročné, môžete ho na cestovanie nahradiť špáradlami so zubnou niťou, ktorým sa hovorí flosspick. Ich použitie je veľmi jednoduché a zvládnete ho aj bez zrkadla, pretože s nimi nie je také ťažké trafiť sa do medzizubného priestoru.

Medzizubné kefky ochránia pred poškodením na cestách puzdro. Do toho sa vám zmestí viac medzizubných kefiek, môžete si preto vždy pribaliť rezervný kúsok, keby sa vám jedna zničila.

Nemusíte svoje ústa na cestách zanedbávať

Ľahko dostupné cestovné verzie pomôcok na ústnu hygienu ničia všetky výhovorky, že sa na cestách nemôžete poriadne starať o zuby. Všetko, čo používate, si totiž bez obáv môžete zbaliť a nezaberie vám to ani toľko priestoru v batožine.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu