Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Menu

Ako si úsporne zbaliť ústnu hygienu na cesty? + VIDEO

Zimná alebo letná dovolenka, víkendový výlet. Je jedno, či sa balíte na týždeň alebo dva dni. Potreby pre ústnu hygienu by ste nikdy nemali zabudnúť doma. Zbaliť kefku, zubnú pastu, medzizubnú starostlivosť a ústnu vodu? Je to dosť produktov, ale s našimi tipy môžete trochu miesta ušetriť.

Ako si úsporne zbaliť ústnu hygienu na cesty?

Ako si úsporne zbaliť ústnu hygienu na cesty?

Nikto nechce, aby taštička s hygienickými potrebami zaberala v batožine príliš miesta. Lenže väčšinu z tých vecí so sebou naozaj potrebujete mať. Ako teda nejaké miesto ušetriť?

Prajete si kompaktnú zubnú kefku?

Medzi kvalitnými elektrickými kefkami budete ťažko hľadať nejakú kompaktnú variantu. Väčšina lepších kefiek ale dnes vydrží nabitá týždeň až dva, takže nabíjačku nepotrebujete. Ak máte elektrickú kefku s puzdrom, tak sa to celkom hodí. Väčšinou sa do neho totiž vojde nielen hlavice a telo kefky, ale tiež napríklad dve veľkosti medzizubných kefiek a jednozväzková kefka alebo škrabka na jazyk.

Používate klasickú manuálnu kefka? Ten sám o sebe veľa miesta nezaberie, ale aj tak môžete siahnuť po cestovnej variante. Tá je skladacia. Niekedy dokonca aj v špeciálnom puzdre so zubnou pastou a špáradlom alebo kúskom zubnej nite.

Menšie balenie zubnej pasty a ústnej vody? Nie je problém

Na týždňovú dovolenku naozaj nepotrebujete celých 75 ml zubné pasty. Preto sú dnes bežne k dostaniu menšie objemy zubných pást od 12 do 30 ml. To isté platí aj o ústnej vode. Bežné najmenšie balenie má 250 ml. Ale výrobcovia vám chcú odľahčiť, a tak sa dajú zohnať ústne vody v baleniach okolo 100 ml. A takéto balenie stačí kúpiť raz a vždy si do neho odlievať.

A čo s medzizubnou kefkou alebo zubnou niťou?

Aj keď je balenie zubnej nite na priestor nenáročné, môžete ho na cestovanie nahradiť špáradlami so zubnou niťou, ktorým sa hovorí flosspick. Ich použitie je veľmi jednoduché a hlavne ich vždy môžete mať pri sebe.

Medzizubné kefky ochráni pred poškodením na cestách puzdro. Do toho sa Vám zmestí viac medzizubných kefiek, môžete si preto vždy pribaliť rezervný kúsok, keby sa vám jedna zničila.

Nemusíte svoje ústa na cestách zanedbávať

Ľahko dostupné cestovné verzie pomôcok na ústnu hygienu ničí všetky výhovorky, že sa na cestách nemôžete poriadne starať o zuby. Všetko, čo používate, si totiž bez obáv môžete zbaliť a nezaberie Vám to ani toľko priestoru v batožine.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu