Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Ako spoznáte, že je čas vymeniť hlavicu kefky

Včasná výmena je dôležitá nielen u klasickej kefky, ale tiež u hlavíc elektrickej kefky. Ako dlho môžete jednu hlavicu používať a ako spoznáte, že už nastal čas na výmenu za novú?

Nová vs. opotrebená hlavice

Nová vs. opotrebená hlavice

Rovnako ako u klasickej kefky je bežná doba výmeny hlavice stanovená na tri mesiace. Vo vlhkých vláknach kefky sa totiž postupne hromadia baktérie. Ak kefku používate dlhšie ako tri mesiace, tak hrozí, že si baktérie z kefky budete prenášať do úst. Kto z nás si ale do kalendára značí, kedy si naposledy menil hlavicu na elektrickej kefke? Nikto.

Našťastie väčšina hlavíc elektrických kefiek disponuje takzvanými indikačnými vláknami. Tá sú modrá a postupne blednú. Vo chvíli, keď sú vyblednutá do polovice, tak je presne ten čas, kedy by ste mali siahnuť po novej hlavici. Najnovšie modely kefiek Philips Sonicare dokonca disponujú diódou, ktorá sa rozsvieti vo chvíli, kedy je čas na výmenu hlavice. Nevýhodou tejto funkcie je, že jej nemajú všetky kefky a zároveň nefunguje so všetkými hlavicami značky.

Samozrejme môže prísť čas na výmenu aj skôr. A to v prípade, že máte vlákna kefky rozstrapkaná alebo zohýbaná. V takom prípade hlavica už neodstraňuje plak správne. Zamedziť rozstrapkaniu vlákien možno správnou technikou čistenia a hlavne menším tlakom na zuby pri čistení.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu