Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Jak naložit s černým povlakem kolem zubů?

„Dobrý den poprosil by som o vyjadreie k mojmu problému, ktorý riešim aj s mojou zubárkou ale v podstate nikto mi celkom nevie vyriešit tento problém.. Už asi 5 rokov - predtým som to nemal stále sa mi urobí okolo zubov pri dasnách taký čierny povlak ...ked som používal sonicku kefku philips tak to bolo v podtstate ovela lepšie ale naopak sa mi poodhalili krčky na čo ma zubárka upozornila, že sonické kefky nonstop používaním totomôžu spôsobit. tak som prestal sonicku použivat a je to tu zase Samozrejme zubárka mi to raz za rok prečístí - vyškrabe prebrusi a pastou vyčistí ale mna to otravuje a chcel by som tomu predchádzat. Pasty som používal Curaprox, Sensodyne repair atd. Posledná otázka je či byste odporúčali ultrazvuk - v poslednej dobe sa predáva čistiaca sada ultrazvukom domov a vraj to má dobré výsledky alebo čo by ste mi poradili. Moj kamrát zase tvrdí, že jeho mama nestrieda a ani on zubné pasty 30 rokov maju len Sensodyne a je pravda že namju žiadne problemy a maju krásne zuby biele - varj striedanie pást netreba dakujem

Odpoveď odborníka

Dobrý den, odhalování krčků a používání sonického kartáčku spolu souvisí jen do tý míry, že pokud nedodržíte správný úhel přiložení kartáčku a nízký tlak, pak si samozřejmě můžete uškodit a krčky si odhalit. To ale můžete i klasickým manuálním kartáčkem, jen s ním uděláte méně čistících pohybů, takže důsledek na sebe nechá trochu déle čekat. 

Zubní pasta tvorbu tohoto povlaku neovlivní. Osobně bych se přikláněla k částečnému návratu k sonickému kartáčku a přidání jednoho čištění v poledne. Takže ráno a v poledne klasickým manuálním (měkkým a nejdříve 30 minut po jídle) a večer precizně sonickým. 

S ohledem na citlivé zuby vybírejte mezi pastami na citlivé zuby, k sonickému kartáčku ale potřebujete pastu s nižší abrazivitou, takže například Elmex Sensitive nebo Sensodyne Pronamel.

Pokud budete chodit dvakrát ročně na dentální hygienu, tak Vás hygienistka naučít správně přikládat zubní kartáček a podle klinického vyšetření doporučí i vhodné produkty. Zároveň dvakrát za rok odstraní zubní kámen a usazený zubní plak. 

Co se týká domácích ultrazvukových čističů, nemáme s nimi zkušenosti, takže to nechceme hodnotit. 


Mgr. Andrea Ivaničová
odpověděla

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu