Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Oral-B iO revolúcia medzi elektrickými kefkami

  • 1. októbra 2020

Nová čistiaca technológia, nové hlavice, vylepšené funkcie. To všetko v sebe skrýva revolučná novinka Oral-B iO. V čom je najväčší zmena? A naozaj ju ako užívateľ spoznáte? Verte, že stačí jedno čistenie a hneď vám to bude jasné.

Oral-B iO

Oral-B iO

Môže sa to zdať ako maličkosť, ale najväčší zmena sa udiala v tele kefky. Pôvodný motor bol výmenený za magnetický. Preto sa tejto technológii hovorí magnetická. Kefky iO síce stále pracuje s oscilačno-rotačným pohybom, ale ten je doplnený mikrovibraciami. Čistenie je citeľne jemnejšie a šetrnejšie, než u pôvodných kefiek Oral-B. Obrovským plusom nové technológie je oveľa tichšia prevádzka a menšia vibračná odozva tela. Oboje je pokrokom, ktorý používanie elektrickej kefky spríjemňuje.

Vylepšený senzor tlaku a prehľadný displej

Oproti doterajším modelom prešiel inovácií aj senzor tlaku. Novo kefka vie rozlíšiť nielen to, že tlačíte moc. Bielym svetlom signalizuje, že tlačíte málo, naopak zeleným svetlom vám dá signál, že používate ideálny tlak. Oral-B skôr od displejov na telách kefiek upustilo a používalo len podsvietené ikony. Ale to je už minulosť. Displej kefky je späť. A je oveľa lepší. Okrem ikony a názvu režimu zobrazuje kefka aj čas, ako dlho si zuby čistíte. Smajlíkom po ukončení čistenia zhodnotí spokojnosť s vaším výkonom.

Samozrejmosťou je prepojenie kefky s chytrým telefónom pomocou bluetooth. V aplikácii si môžete zmeniť predvolenú farbu senzoru tlaku. Počas čistenia vidíte krásny prehľad o tom, kde ste si zuby už dobre vyčistili a ktoré miesta zatiaľ vynechávate. Zhodnotenie čistenia je detailnejšie, takže máte aj kompletný prehľad. Zároveň si môžete nastaviť, kedy ste na kefku nasadili novú hlavicu. Po troch mesiacoch potom dostanete upozornenie, že je potrebné hlavicu vymeniť.

A čo náhradné hlavice?

Tvar hlavice zostáva rovnaký. Okrúhly. Ale pozor, k dostaniu sú len dva druhy. Na výber máte hlavicu Ultimate Clean s vláknami rozostavanými pod rôznymi uhlami, vďaka ktorým dokonale vyčistíte všetky zákutia zubov. Druhou verziou sú hlavice Gentle Care. Ako už názov napovedá ide o jemnejší typ s veľmi hustými vláknami. Ideálna voľba pre priaznivcov mäkkých kefiek. So zmenou hlavice i technológie súvisí aj tvar tŕňa, na ktorý sa hlavice nasadzujú. S ohľadom na jeho konštrukciu nechávajte kefku a hlavicu vždy vysychať zvlášť.

V čom je nová rada iO naozaj výnimočná?

Nie nadarmo kefky Oral-B iO obsadili prvé dve priečky dTestu. Nová magnetická technológia si berie to najlepšie z oboch doterajších čistiacich technológií. Precíznu prácu oscilácií a rotácií a jemnosť mikrovibrácií sonickej technológie. Ak ste doteraz váhali, na ktorú stranu sa prikloníte, tak už váhať nemusíte. Tu máte niečo, čo prekvapí dokonale poctivým čistením a zároveň šetrnosťou, s ktorou ho vykonáva.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu

S článkom súvisí: