KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Ako spoznať opotrebovanú medzizubnú kefku

Rovnako ako u klasickej kefky je potreba aj u tej medzizubnej dbať na jej kondíciu. Opotrebováva sa pomerne rýchlo a bez včasnej výmeny nebude kvalitne čistiť.

Opotřebovaný mezizubní kartáček

Opotřebovaný mezizubní kartáček

V čom je zubná kefka jedinečná

Na klasickej medzizubnej kefke nájdeme veľmi jemné vlákna. Ich úlohou je odstrániť z mezizubného priestoru zvyšky jedla, povlaku a tiež jemne masírovať ďasná. Dôvodom pre včasnú výmenu je najmä kvalita čistenia. Zohýbaná vlákna sa nedostanú dostatočne tesne k zubu, aby odstránila zubný plak, a jeho neodstránenie môže spôsobiť rôzne problémy. Od zubného kameňa, poťažmo zápalu ďasien, až po zubný kaz.

Akú kefku si zvoliť a kedy ju zahodiť

Do medzizubných priestorov má ísť vhodná veľkosť kefky zaviesť pomerne tuho. Aj preto sa vlákna opotrebujú už počas niekoľkých dní. Odporúčaná doba výmeny medzizubnej kefky je po 7 až 10 dňoch. V prípade, že správne používame viac veľkostí, sa kefka môže opotrebovávať pomalšie.

Že má medzizubná kefka to najlepšie za sebou spoznáme podľa ohnutých a rozštiepených vlákien. Opotrebenie je zvyčajne viditeľné aj na drôtiku, ktorý po čase používania už nie je rovný. Schválne si skúste vedľa seba porovnať týždeň používanú medzizubnú kefku s novou — sami spoznáte, že ta stará patrí už len do koša.

Základom ústnej hygieny je ale aj správna a neopotrebovaná klasická zubná kefka. Ako vyzerá ta vaša? A viete, že nová by mala byť ako homár?


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu