Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Čistenie zubov už nikdy nebude nuda!

Čistenie zubov je pre mnohých nie príliš zábavná činnosť. Musí to tak ale byť? Existuje veľa možností, ako si čistenie zubov spríjemniť, alebo dokonca z tejto nudnej povinnosti urobiť zábavu! Pýtate sa ako? Tak čítajte ďalej!

Čistenie zubov už nikdy nebude nuda!
Čistenie zubov už nikdy nebude nuda!

Tipy pre dospelákov

Jednou z možností je spojiť si čistenie zubov s príjemnejšou činnosťou. Zuby človek nemusí čistiť len v kúpeľni, stačí vynechať zubnú pastu, ktorá k vyčisteniu zubov nie je vždy nevyhnutne potrebná a môžeme sa s kefkou presunúť napríklad k televízii, počítaču alebo knižke. Pre ovoňanie úst potom stačí ústa len vypláchnuť ústnou vodou.

Na čisteniu nasucho môžete použiť buď klasickú zubnú kefku alebo jednozväzkovú kefku, ktorá je k "suchému čisteniu" priamo určená. Tento trik môžete použiť aj u detí.

Pre zástancov čistenia zubov v kúpeľni s pastou existujú detské pasty s rôznymi príchuťami, prečo si tak pri čistení zubov nedopriať chuť pelendreku, škorice, čokolády alebo pre odvážnejších zázvoru či dokonca slaniny?

Ako na malých neposedníkov?

Niektorým deťom stačí zaobstarať zubnú kefku, ktorá ich bude k čisteniu lákať. Môže to byť obyčajná kefka s obrázkom obľúbeného superhrdinu pre chlapcov alebo princeznej pre dievčatá. Fantázia výrobcov je, ako sa zdá, nekonečná. Dôležité je, že dieťa taká kefka zaujme natoľko, aby ju vzalo do ruky a neskôr i do úst. 

Ďalšou možnosťou je obstaranie detskej ústnej vody obsahujúcej farbivá, ktoré dokážu zafarbiť povlak. Dieťatko vyčistí zuby, vypláchne ústa a potom už len stačí sledovať farebnú šou, ktorá sa po vypláchnutí začne odohrávať buď priamo v ústach alebo v umývadle. Zástupca takýchto vôd je napr. ústna voda Listerine Smart Rinse. U súťaživých detí môžete urobiť napríklad súťaž o najmenej zafarbené zúbky alebo najmenej zhlukov pri vypľutí.

Ak nie ste zástancami ústnych vôd, existujú aj tablety, ktoré pri cmúľaní zafarbujú povlak priamo na zuboch, napr. od firmy Tepe.

Spestrite si čistenie s technikou

Možností pre malých i veľkých, je vziať si na pomoc napríklad elektrickú kefku. Funkcie ako je inteligentný časovač či šikovný displej vám priebeh čistenia spestria a zároveň zaistia jeho správny priebeh.

Ako vidíte čistenie zubov sa dá spríjemniť rôznymi spôsobmi, ak máte na príjemnejšie čistenie iný trik, podeľte sa sním v diskusii pod článkom.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu