KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Jednozväzková kefka

Myslíte si, že čistenie klasickou kefkou a zubnou pastou stačí? To si myslí asi väčšina z nás, ale bohužiaľ to nie je tak úplne pravda. I keď budete používať tú najlepšiu kefku, pravdepodobne sa Vám nepodarí odstrániť všetok zubný povlak. Preto by ste sa mali naučiť používať jednozväzkovú kefku, ktorá Vám pomôže s dočistením zubov do posledného detailu.

Jednozväzková kefka
Jednozväzková kefka

Ak Vám zubný lekár odporučil používanie  jednozväzkovej kefky jednozväzkovej kefky, tak to pravdepodobne bolo preto, že sa Vám viac usadzuje zubný povlak, odhaľujú krčky zubov alebo krvácajú ďásna. To sú totiž všetko následky zle odstráneného zubného povlaku. Nie vždy sa Vám totiž podarí pomocou klasickej alebo elektrickej zubnej kefky odstrániť povlak zo všetkých plôšok zubov. Preto sú tu jednozväzkové kefky, ktoré Vám s precíznym dočistením zubov pomôžu.

Ako taká kefka vyzerá?

Ako už názov napovedá, tak najdôležitejším znakom jednozväzkovej kefky je jeden úzky zväzok veľmi jemných vlákien. Kŕčok kefky býva obvykle zahnutý, aby pre Vás bolo jednoduchšie dodržať správnu techniku čistenia, ktorú Vám pred prvým použitím ukáže zubný lekár alebo dentálna hygienička.

Na dočisťovanie zubov vyberte jednozväzkovú kefku s kratšími vláknami, ak máte strojčeky, korunky alebo iné implantáty, vyberajte kefku s dlhšími vláknami. Vďaka dlhším vláknam sa totiž lepšie dostanete do miest okolo zámkov strojčeka a tiež do priestorov okolo umiestnenia koruniek.

Ako často mám jednozväzkovú kefku používať?

Najlepšie výsledky dosiahnete, ak budete jednozväzkovú kefku používať každý deň, aspoň raz denne - večer. Výhodou dočisťovania jednozväzkovou kefkou je, že kefka sa používa suchá, a preto môžete túto fázu ústnej hygieny vykonávať kdekoľvek.

Na záver

A aby ste výber nemali taký jednoduchý, tak dnes sú už dostupné jednozväzkové kefky rovno od troch značiek Curaprox, TePe a GUM. V takomto prípade záleží najviac na tom, ktorý tvar rukoväte a zastrihnutie vlákien Vám bude pre čistenie najpríjemnejšie.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu