Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Ako si čistiť zuby jednozväzkovou kefkou + VIDEO

Precízne dočistenie zubov a odstránenie povlaku je najlepšou cestou k tomu, aby ste sa vyhli problémom s odhalenými zubnými krčkami, krvácaním ďasien alebo zubným kazom. Tento malý pomocník Vám tak môže pomôcť mať zdravšiu ústnu dutinu a pritom ho stačí používať raz denne. Ako ale správne čistiť zuby jednozväzkovou kefkou? Tak to sa u nás dozviete.

Jednozväzkové kefky

Jednozväzkové kefky

Jednozväzková čiže solo kefka sa používa na dočistenie miest, ktoré sú pre klasickú zubnú kefku zle dostupné. Medzi tie patria napríklad zuby múdrosti, vnútorné strany stoličiek, zuby, ktoré rastú cez seba a tiež zuby s fixnými strojčekmi. Na všetkých týchto miestach môže byť odstránenie zubného povlaku počas bežného čistenia ťažké alebo takmer nemožné. Preto je potrebné siahnuť po klasickom čistení zubov ešte po jednozväzkovej kefke.

Ako ho správne používať?

Technika čistenia zubov jednozväzkovou kefkou je podobná ako pri klasickej kefke. Solo kefku priložíte k zubu tak, aby jej štetiny smerovali medzi zub a ďasno a tiež do priestoru medzi zubami. Na kefku jemne zatlačte, aby sa štetiny mierne rozprestreli do strán. Zuby čistite jemnými vibračnými pohybmi okolo krčka zuba a pozdĺž jeho vnútornej a vonkajšej plochy.

Pokiaľ Vám vytváranie jemných vibračných pohybov bude robiť problém, môžete začať s malými krúživými pohybmi a neskôr prejsť k vibračným pohybom.

Veľkou výhodou používania jednozväzkovej kefky je, že sa používa bez zubnej pasty. Pri čistení sa tak nemusíte zdržiavať v kúpeľni, ale pokojne si s kefkou môžete sadnúť k televízii alebo knižke. Jednozväzkovú kefku môžete používať kedykoľvek počas dňa, ale najdôležitejšie je jej použitie večer.

Záverom

Výber jednozväzkovej kefky je jednoduchý. Na trhu je síce viac druhov, ale pre bežné používanie sú vhodné solo kefky TePe alebo Curaprox. Pri pravidelnom používaní odporúčame vymieňať kefku po troch mesiacoch a tiež po každom infekčnom ochorení.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu

MDDr. Kristýna Karmazínová
garant článku

MDDr. Kristýna Karmazínová

zubná lekárka,

Zdravotnícke zariadenie Vlašim