Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Ako vybrať správne náhradné trysky k ústnej sprche?

Rozhodli ste sa namiesto medzizubnej kefky používať ústnu sprchu? Vybrať si ústnu sprchu nie je tak zložité, ale aj tak by ste sa mali rozhodovať podľa toho, aké konkrétne trysky budete potrebovať. Väčšina výrobcov ponúka len jeden druh trysiek, ale k dispozícii sú aj trysky určené pre špecifické problémy.

Náhradné trysky k ústnej sprche
Náhradné trysky k ústnej sprche

Čím začať

Rovnako ako náhradné hlavice ku kefkám, tak i trysky k ústnym sprchám sú kompatibilné iba v rámci danej značky. Je preto pred výberom potrebné poznať značku sprchy, ale aj model, pretože k niektorým ústnym sprchám môže pasovať iba jeden typ hlavíc. Pred zakúpením je teda dôležité mať stopercentnú istotu, že ste si objednali správny druh, ktorý bude sedieť k Vašej ústnej sprche.

Aké máte problémy s ďasnami?

Implantáty, korunky alebo mostíky - Čistenie akýchkoľvek náhrad zubov je zložité. S ústnou sprchou to môže byť jednoduchšie. Trysky so špeciálnym malým zväzkom vlákien lepšie dosiahnu do ďasnového žliabku a odstránia odtiaľ povlak, ktorý tu zostal po čistení zubov.

Fixné strojčeky - Starostlivosť o zuby s fixnými strojčekmi by mala byť precíznejšia. Čistenie zámočkov vhodnou medzizubnou kefkou je najefektívnejšie, ale spoľahnúť sa môžete aj na ústnu sprchu. Trysky špeciálne určené na čistenie strojčeka majú špeciálne zakončenie pripomínajúce jednozväzkovú kefku a dostanú sa tak aj k ťažko dostupným miestam.

Parodontálne choboty - Pri chronickej parodontitíde sa okolo koreňov zubov tvoria parodontálne vačky. Dôležité je tieto miesta dôsledne čistiť. Špeciálnu trysku spoznáte podľa gumovej špičky. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak budete používať nízky tlak a antibakteriálnu ústnu vodu.

Bezproblémové ďasná - Ak ste sa rozhodli používať ústnu sprchu ako náhradu zubnej nite a žiadne špecifické problémy so zubami nemáte, je pre Vás úplne postačujúca klasická tryska, ktorá je bežne dodávaná s každou ústnou sprchou.

Z čoho možem vyberať

Aj keď to vyznie sympaticky, že si môžete vybrať trysku presne podľa Vášho problému, nie je to tak jednoduché. Ponuka väčšiny značiek je obmedzená len na klasický typ na bežné medzizubné čistenie. Najväčšiu ponuku druhov trysiek má značka Waterpik. Pri tej nájdete všetky vyššie spomenuté druhy. Samozrejme môžete aj pre všetky zmienené problémy používať klasickú trysku, ale buďte v takom prípade pri čistení precíznejší a voľte správnu intenzitu tlaku prúdenia vody. Pomôcť Vám môže aj to, keď bežnú vodu v ústnej sprche nariedite špeciálnou ústnou vodou. Čistenie tak bude efektívnejšie.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu