Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Na aké vianočné dobroty si dať kvôli zubom pozor?

Naše zuby sú vystavované cukrom a kyselinám v potravinách a nápojoch každý deň. Avšak, cez Vianoce ich množstvo graduje. V našom dennom jedálničku sú sladkosti, vaječný koňak, punč, víno a ďalšie pochutiny. Prečo by sme si na ne mali dávať pozor?

Na čo si dať o Vianociach pozor
Na čo si dať o Vianociach pozor

Zákerné varené víno

Málokto z nás cez obdobie Vianoc odolá varenému vínu. To červené má rovno dve zbrane, ktorými ohrozuje naše zuby. Milovníci červeného vína vedia, aký vplyv má na farbu našich zubov. Avšak, vždy sa s tým dá niečo robiť. S kyselinami obsiahnutými vo víne sa bojuje horšie. Naleptávajú sklovinu a môžu znižovať jej odolnosť. Preto pozor – zuby si čistite až 30 minút po konzumácii vína. Zvýšiť môžete aj ochranu zubov pred kyselinami. Tento efekt sľubuje napríklad zubná pasta Sensodyne Pronamel.

Cukor všade, kam sa pozrieš

K tradičným slovenským Vianociam patria sladkosti a vianočka. Asi sa nemusíme zmieňovať, koľko cukru sladkosti obsahujú. Navyše, máme tendenciu zobkať ho niekoľko dní v kuse. A vianočka? Niekto si ju natiera medom alebo maslom a niekto si ju len pocukruje. A ďalšie cukry sú na svete. Rozhodne nie je nutné si tieto dobroty odpustiť, aj keď váha by nám asi bola vďačná. Dôležité je nevynechávať pravidelnú a poctivú ústnu hygienu ani vo vianočnom období. Chcete mať istotu? Zapojte špeciálnu starostlivosť gélov GC Tooth Mousse, ktoré posilňujú zubnú sklovinu. Pomáhajú chrániť sklovinu pred kazmi a citlivosťou.

Pozor na rybie kosti

Každý z nás asi videl scénu vo filme, v ktorej sa niekto dusí zapichnutou rybou kosťou v krku. Realita síce obvykle nebýva tak dramatická, ale nejde o nič príjemné. Pred tromi rokmi sme dokonca spísali príbeh nášho programátora, ktorému rybia kosť v krku uviazla. Takže pozor na ne. Nikto z nás nechce po štedrovečernej večeri sedieť na ORL a lekárovi oznámiť, že nás kapor tento rok dostal.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu